Święto lotnictwa

Anna Litwinek / 20-09-2020

na pamiątkę spotkania w jej domu. Za oknami wtedy płynęły po polskim niebie podobne chmury. Pani Jadwiga przerwała rozmowę i przeniosła się spojrzeniem i myślami w górę. Powiedziała: Popatrzcie, takie chmury są wymarzone dla szybownika... Tęskniła za szybowaniem.
Dziś, 28 sierpnia jest jej święto, a także każdego szybownika i szybowniczki, lotnika i lotniczki i myślę, że każdego wielbiciela chmur, nieba i skrzydeł. Święto Lotnictwa Polskiego. Data nie jest przypadkowa - to pamiątka z czasów, gdy polscy lotnicy w duecie z inżynierami byli najlepsi na świecie. Zwyciężali. Przypomnę o tym wkrótce w kolejnym projekcie - tym razem dla dzieci i już nie mogę się doczekać jak dziecięca wyobraźnią ponownie zawładną bohaterscy Franek Żwirko i Staszek Wigura. Tak samo jak 28 sierpnia w 1932 roku gdy na ulicach Warszawy zebrały się tłumy, by ich powitać.
Ten obraz na płótnie jak i te ułożone słowami na stronach książek dedykuję wszystkim moim lotniczym przyjaciołom. Szerokich skrzydeł Kochani! Idealnie równej liczby lądowań i startów! ✌️?️?